Czy zadbałeś o bezpieczeństwo w swoim garażu?
Czy zadbałeś o bezpieczeństwo w swoim garażu?

Czy masz pojemniki pełne żrących lub toksycznych substancji na stojące na podłodze? Czy drzwi szafy są zepsute lub cały czas otwarte, umożliwiając dzieciom łatwy dostęp do ostrych i niebezpiecznych narzędzi? A co z gwoździami i śrubami? Czy maluch może je wziąć ze stołu warsztatowego lub znaleść podłodze, które ąz proszą się o podniesienie i włożenie do buzi? Na koniec, czy kanistry z płynem chłodzącym znajdują się na podłodze, gdzie zwierzęta mogą je znaleźć?

Niewiarygodnie,ale płyn przeciw zamarzaniu ma słodki smak, który przyciąga psy i koty. Każdego roku setki zwierząt domowych jest zdycha przez spożywanie płynu chłodzącego, który został niedbale pominięty, ponieważ właściciel garażu nie ma gdzie go przechowywać.

Jeżeli odpowiedziałeś "tak" chociażby na jedno z powyższych pytań, powinieneś zacząć myśleć o przekształceniu garażu z potencjalnie niebezpiecznego, pełnego czyhających zagrożeń na bezpieczną przystań dla wszystkich członków rodziny, w tym zwierząt domowych. Podłoga to pierwsze miejsce, od którego powinieneś zacząć.

Zaniedbane garaże zawsze mają podłogi zastawione najróżniejszymi rzeczami - stare opony, przewody elektryczne, narzędzia ogrodowe i części samochodowe. Potknięcie się o te przedmioty może spowodować złamanie kości lub urazy głowy, szczególnie jeśli dziecko biega przez lub po garażu. Podłogi poplamione olejem i tłuszczem mogą sbyć przyczyną podobnych urazów. Wyeliminuj możliwość wystąpienia wypadku z powodu tych zagrożeń, inwestując w półki ścienne, bezpieczne ciężkie szafy i systemy magazynowe. Dzięki przeniesieniu tych wszystkich rzeczy z podłogi w miejsca do tego przeznaczone znacznie niwelujemy niebezpieczeństwa mogące wystąpić w naszym garażu.

Gdy podłogi są czyste, możesz dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo swojego garażu, kładąc powłokę epoksydową zawierającą ziarnistą substancję, która skutecznie zmniejsza ryzyko poślizgnięcia i upadku.

Zagracone ściany również stanowią zagrożenie. Pozostawione drabiny oparte o ścianę zamiast bezpiecznie wisieć na solidnych hakach ściennych mogą przewrócić się na małe dzieci, które przypadkowo mogą potrącić drabinę, a także ciężkie łopaty, narzędzia ogrodowe i rowery, które mogą upaść na dzieci. Aby zapobiec temu wypadkowi, zainwestuj w wystarczającą liczbę haków ściennych przeznaczonych specjalnie do przechowywania dużych, ciężkich przedmiotów i umieść je odpowiednio na regulowanych ściennych listwach w garażu.

Inne szybkie porady zwiększające bezpieczeństwo Twojego garażu to:
• Mobilne lub stacjonarne szafki powinny być wyposażone w zamki, rygle lub zamki elektroniczne wystarczająco wysoko, aby pozostać poza zasięgiem ciekawskich palców.
• Zainstaluj sygnalizator przy drzwiach, który zabrzmią, gdy ktoś wejdzie do garażu
• Umieść pokrywy nad gniazdkami elektrycznymi w garażu
• Materiały łatwopalne należy wyrzucić lub zamknąć w metalowych szafkach
• Zawsze pozostawiaj toksyczne chemikalia w oryginalnych pojemnikach
• Zwiększ bezpieczeństwo, instalując wystarczające oświetlenie w garażu, szczególnie w obszarach roboczych lub placach zabaw dla dzieci
• Wyposażona apteczka i gaśnica powinny być natychmiast dostępne w garażu. Zawieś je przy wejściu na bezpiecznych wieszakach lub na półkach.
• Wentylacja jest bardzo ważna w garażu, szczególnie w przypadku używania substancji chemicznych wydzielających silne opary, nie wspominając o spalinach samochodowych. Warto zainstalować wentylatory sufitowe i otwory wentylacyjne, aby utrzymać wystarczającą ilość świeżego powietrza w całym garażu
Czas i pieniądze, które wydasz na poprawę bezpieczeństwa garażu, zapewnią ci spokój ducha i zapobiegną niepotrzebnym wypadkom w przyszłości.

Blog wpisy
Meble metalowe na zamówienie / na wymiar.

Efektywne wykorzystanie i organizacja przestrzeni roboczej w warsztacie to oszczędność nie tylko czasu, ale także pieniędzy. Tymczasem dostępny na rynku asortyment mebli warsztatowych często nie spełnia oczekiwań klienta, który poszukuje rozwiązań dostosowanych do specyfiki produkcji lub oferowanych usług.

Czy zadbałeś o bezpieczeństwo w swoim garażu?

Czy masz pojemniki pełne żrących lub toksycznych substancji na stojące na podłodze? Czy drzwi szafy są zepsute lub cały czas otwarte, umożliwiając dzieciom łatwy dostęp do ostrych i niebezpiecznych narzędzi? A co z gwoździami i śrubami? Czy maluch może je wziąć ze stołu  warsztatowego lub znaleźć podłodze, które aż proszą się o podniesienie i włożenie do  buzi? Na koniec, czy kanistry z płynem chłodzącym znajdują się na podłodze, gdzie zwierzęta mogą je znaleźć?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl